2015 m. sausio 14 d., trečiadienis

ES pradėjo aptarti sąlygas ir būdus, kaip sušvelninti sankcijas Rusijai

ES pradėjo aptarti sąlygas ir būdus, kaip sušvelninti sankcijas Rusijai


 Europos Sąjunga galėtų žymiai sumažinti sankcijų prieš Rusiją ir atnaujinti diskusiją su ja iš dvišalio bendradarbiavimo klausimus skaičių, jei Maskva imsis priemonių siekiant sustabdyti Rytų Ukrainoje konfliktą, taip iš diskusijų dokumentą, ES, kuri veda ištraukas iš "The Wall Street Journal".
advokatai Klaipedoje http://klaipedosadvokatas.tk/ advokatu paslaugos klaipedoje
Europos Sąjunga galėtų žymiai sumažinti sankcijų prieš Rusiją ir atnaujinti diskusiją su ja iš dvišalio bendradarbiavimo klausimus skaičių, jei Maskva imsis priemonių siekiant sustabdyti Rytų Ukrainoje konfliktą.

Šiuo atveju, dokumentas pabrėžia, kad ES negali grįžti į savo ankstesnį lygį ryšius su Maskva. Tuo pačiu metu, dokumento autoriai mano, kad Briuselis gali apsvarstyti santykių normalizavimo keliose srityse, jei Maskva visiškai laikytis taikos susitarimų su Ukraina, atlikti dujų tiekimo sutartį ir nebus sukurti naujų kliūčių dėl susitarimų įgyvendinimo partnerystės tarp Ukrainos ir ES ,

Popierius, laikraštis, siekiama nustatyti temą diskusijai ES sankcijų. Tuo pačiu metu, tai yra pirmas rimtas bandymas ES pareigūnų nustatyti sąlygas, siekiant sumažinti įtampą su Maskva.

Apskritai, dokumentas atspindi tų jėgų, kurie tiki, kad atėjo laikas atsižvelgti į dialogą su Maskva galimybę atsisakyti papildomą spaudimą Rusijos poziciją, rašo "The Wall Street Journal".

Straipsnyje keliamas klausimas, ar ar ne pakeisti įrenginį prie daugiau iniciatyviu požiūriu, siūlant nuolaidas pasiekti norimų pokyčių Rusijos politikos klausimas.

Taip pat siūloma paskirstyti esamus sankcijų prieš Rusiją atskirais paketais, surišta viena į aneksijos Krymo klausimas, ir kiti - į Ukrainos rytuose situaciją.Pirmasis yra turėti poveikį tol, kol Rusija kontroliuoja Krymas (šioje pokyčių "per trumpą laiką" dalis nesitikima, sakoma dokumente), pastarasis gali būti sulankstyti, jei įgyvendinimo Minsko susitarimu.

Tuo pačiu metu, atsižvelgiant į dokumento, bendradarbiavimas su Maskva gali būti išplėsta į užsienio politikos, prekybos ir kai kurių kitų sektorių, pavyzdžiui, palengvinti vizų režimą klausimu srityje.

Dokumentas nesako, kad sankcijos gali būti sugriežtintos, jei situacijos pagerėjimas Rytų Ukraina nebus, rašo dienraštis.

ES sankcijų prieš Rusiją, kurios buvo imtasi trimis etapais, greitai pasibaigs laikotarpiu nuo kovo iki liepos mėnesį. Norėdami išplėsti sankcijas reikės visų šalių pritarimą.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad Briuselis kovo mėnesį surengti diskusijas dėl sankcijų. "Kovo mėnesį spręs, kas turi būti padaryta (ryšiams su Rusija - IF) ateityje", - sakė jis.